Хабар берилга нидек , айни кунларда Тошкент вилоятининг шаҳар ва туманларида Республика ишчи гуруҳи томонидан аҳоли билан оммавий сайёр қабуллар ўтказилмоқда .
Белгиланган режага асосан навбатдаги манзил Олмалиқ шаҳри бўлиб , Нурафшон , Олмалиқ , Ангрен , Оҳангарон шаҳар ва Оҳангарон тумани аҳолиси учун ташкил этилди . Қабулда ички ишлар органларига оид мурожаатлар Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари , полковник Рамазон Ашропов томонидан қабул қилинди .
Фуқаролар ИИОларига ўқишга , хизматга кириш ва қайта тиклаш , тергов-суриштирув жараёнлари , паспорт масалалари , йўл ҳаракати хавфсизлиги , пробация каби йўналишлари ва бошқа ижтимоий йўналишда мурожаат қилдилар . Мурожаатларнинг аксарияти жойида ижобий ҳал этилиб , қўшимча ўрганишни талаб этувчи мурожаатлар бўйича масъулларга аниқ топшириқлар берилди ва ижроси назоратга олинди .
Шунингдек , қабул давомида вилоят ИИО Пробация хизмати назоратида бўлган 20 га яқин шахснинг мурожаати ҳам тингланди . Вазир ўринбосари улар билан мулоқот чоғида қилмишига чин кўнгилдан пушаймон бўлганлиги инобатга олингани , суд томонидан белгиланган чекловларга қатъий риоя қилиш ва келгусида жиноят содир этишдан тийилиш лозимлиги ҳақида яна таъкидлади .
Масъулларга ушбу шахсларнинг муддатидан олдин шартли озод этилиши юзасидан суд идораларига тақдимномалар киритиш бўйича топшириқлар берилди . Аҳоли билан очиқ мулоқот шаклидаги сайёр қабуллар Тошкент вилояти бўйлаб давом этмоқда .