Республика ишчи гуруҳи томонидан аҳоли мурожаатларини жойида ўрга ниш ва уларнинг ижобий ечимини таъминлаш мақсадида Тошкент вилоятида оммавий сайёр қабуллар ташкил этилмоқда .
Қабулнинг биринчи куни Янгийўл шаҳрида бўлиб ўтиб , унда Янгийўл , Қуйи Чирчиқ , Чиноз ва Зангиота туманлари аҳолиси иштирок этишди . Сайёр қабулда , Ички ишлар органларига оид мурожаатлар Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири ўринбосари , полковник Рамазон Ашропов томонидан қабул қилинди .
Фуқаролар тергов ва суриштирув жараёнлари , кадастр ва паспорт масалалари , ИИОларига ўқишга ва хизматга кириш , йўл ҳаракати хавфсизлиги , пробация каби йўналишларда ўз мурожаатларини билдирдилар . Мурожаатларнинг аксарияти жойида ижобий ҳал этилиб , тегишли ҳужжатлар расмийлаштирилди . Қўшимча ўрганишни талаб этувчи мурожаатлар бўйича масъулларга аниқ топшириқлар бериб , уларнинг ижроси қатъий назоратга олинди .
Шунингдек , қабул давомида вилоят ИИО Пробация хизмати назоратида бўлган 20 га яқин шахснинг мурожаати ҳам тингланди . Вазир ўринбосари улар билан мулоқот чоғида суд томонидан белгиланган чекловларга қатъий риоя қилиш , меҳнатга ҳалол муносабатда бўлиш ва келгусида жиноят содир этишдан тийилиш лозимлиги ҳақида яна бир бор таъкидлади .
Шу билан бирга , масъулларга ушбу шахсларнинг муддатидан олдин шартли озод этилиши юзасидан суд идораларига тақдимномалар киритиш бўйича топшириқлар берилди . Аҳоли билан учрашувлар ва сайёр қабуллар Тошкент вилояти бўйлаб давом этмоқда .