Матонат, хизматга садоқат ва фидойилик – аёл ходимлар эътироф этилди
8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан Тошкент вилояти ички ишлар органларида фаолият юритаётган аёл ходимлар учун байрам тадбири ташкил этилди. Мазкур тантанали маросимда вилоят ИИББ бошлиғи генерал-маёр Тоҳир Арипов бошчилигида шахсий таркиб ҳамда соҳанинг фахрий ходимлари иштирок этди.
Бош бошқарма раҳбари тадбирни очиб, Ўзбекистон Республикаси Ички ишлар вазири, генерал-маёр Азиз Ташпулатовнинг Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан йўллаган байрам табригини ўқиб эшиттирди ва тизимда фаолият юритаётган хотин-қизларни самимий муборакбод этиб, уларнинг ички ишлар органларидаги ўрни ва хизматларини алоҳида эътироф этди. Шунингдек, у аёл ходимларга эзгу тилакларини билдириб, уларнинг машаққатли, шу билан бирга шарафли фаолиятида муваффақият тилади.
Байрам муносабати билан ўз хизмат вазифаларини сидқи дилдан адо этиб, ўз касбига садоқат билан ёндашаётган, ҳамкасбларига ибрат бўлиб келаётган бир гуруҳ фидойи аёл ходимлар Ички ишлар вазирлиги томонидан муносиб тақдирланди. Мукофотларни ИИББ бошлиғи тантанали тарзда топширди.
Хусусан: