Poytaxtga olib oʻtilayotgan giyohvandlik va psixotrop moddalar Toshkent viloyatida ushlab qolindi
Toshkent viloyatida giyohvandlik va psixotrop moddalarning noqonuniy muomalasiga qarshi kurash oyligi doirasida Zangiota tumani ichki ishlar boshqarmasi tezkor xodimlari tomonidan navbatdagi nazorat tadbiri oʻtkazildi.
Tadbir davomida, Ohangaron tumanida joylashganChinorYPX maskanidan Fargʻona-Toshkent yoʻnalishi boʻylab harakatlanib kelayotganDamasavtomobili xodimlar tomonidan toʻxtatib tekshirilgan.
Natijada 29 haydovchi va uning yonida boʻlgan 52 yoshli yoʻlovchining yonidan 13 dona kuchli taʼsir qiluvchi dori vositalari, avtomobil salonidan esa 25 dona psixotrop dori vositalari hamda jigarrang saqichsimon va oʻtkir hidli 2 boʻlak giyohvand moddalar borligi aniqlanib, daliliy ashyo sifatida rasmiylashtirildi.
Hozirda mazkur holat yuzasidan tergovga qadar tekshiruv harakatlari olib borilmoqda.
Eslatib oʻtamiz, giyohvandlik vositalari va ularning analoglari bilan noqonuniy muomala qilish 20-yilgacha ozodlikdan mahrum etilish bilan jazolanishi mumkin.
IIBB Axborot xizmati.